Nowe ogłoszenia

Dlaczego właściciele nieruchomości decydują się na sprzedaż?

Decyzja o sprzedaży własnego domu czy mieszkania jest tak samo trudna jak ta o zakupie.

Głównym powodem są zawsze pieniądze… Najczęstszym powodem sprzedaży jest potrzeba zyskania większej ilości gotówki.

Kolejnymi powodami są:
– powiększenie rodziny – co jak wiadomo wymaga większej ilości m2

– wyprowadzka bliżej dzieci – kiedy pociechy wyfruną z rodzinnych gniazd rodzice zostają sami w wielkich domach na których utrzymanie nie mają już siły. Wielkie domy zamieniają na wygodne małe mieszkania.

– dobro dla dzieci – młodzi ludzie mieszkający na wsi gdzie ograniczony jest dostęp do lepszej edukacji i zajęć dodatkowych.

– dojazdy – dojazdy do pracy zajmują sporą część dnia. Przeprowadzka bliżej miejsca pracy pomoże w zaoszczędzeniu czasu

– nieciekawe sąsiedztwo – konflikt z sąsiadami to również częsty powód zmiany miejsca zamieszkania

– poważne wady techniczne – ten punkt dotyczy głównie domów, najczęściej dotyczy domów. Nieremontowane lub tylko odświeżane nabywają wad technicznych. Zazwyczaj przed sprzedażą są one dobrze ukrywane, dlatego dobrze jest sprawdzić wszystkie miejsca w domu najlepiej z kimś kto zna się na konstrukcjach.

– niski komfort życia – miał być spokój i sielanka na wsi a są tiry przejeżdżające w nocy pod samymi oknami i dziurawe drogi – jedynym rozwiązaniem po takich przeżyciach jest ucieczka w inne miejsce.

 

Bez względu na powód którym kierują się przedający pamiętajmy, że każdą nieruchomość przed zakupem należy dokładnie sprawdzić. Właściciele nie wskażą nam palcem gdzie dana nieruchomość ma wady – to nie leży w interesie sprzedającego. Sprzedający jak bardzo miły by nie był podczas prezentacji chce daną nieruchomość sprzedać w jak najwyższej kwocie.
Jeśli po wstępnym oglądaniu zdecydujesz się na zakup zaproś na kolejne spotkanie fachowca lub nawet kilku którzy pomogą ci znaleźć miejsca z którymi coś jest nie tak a to pozwoli Ci bardziej negocjować cenę.