Nowe ogłoszenia

Ile pokoi potrzeba dla rodziny?

Ile pokoi potrzeba dla rodziny?

Mieszkanie – wygoda

Mieszkanie – ile pokoi będziesz potrzebował dla swojej rodziny?

Każdy z przed rozpoczęciem poszukiwań zastanawia się jaka wielkość mieszkania będzie odpowiednia. Decyzja o zakupie mieszkania jest jedną z najważniejszych decyzji w dorosłym życiu człowieka. Kiedy taka decyzja zapadnie musimy wyznaczyć sobie odpowiednie kryteria którymi będziemy się kierowali, będą to przede wszystkim: standard poszukiwanego mieszkania, lokalizacja oraz cena. Nie możemy jednak pominąć kwestii metrażu odpowiedniego dla nas naszej rodziny. Pojawić mogą się obawy, że zbyt duży metraż pobudzi u nas obawy braku pomysłu na wykorzystanie przestrzeni i niemożności stworzenia przytulnej atmosfery bo bardzo szybko może powodować irytację, z kolei zbyt mała powierzchnia może nas przytłoczyć, stworzyć wrażenie wiecznego bałaganu co również powoduje dyskomfort.

A więc ile metrów i dla kogo będzie odpowiednie?
Postaramy się Wam pomóc w podjęciu najlepszej decyzji.

NASZE PLANY A WIELKOŚĆ MIESZKANIA

Przy zakupie mieszkania należy uświadomić sobie ważną rzecz…. to nie jest zakup na chwilę. Kupując mieszkanie musimy mieć na uwadze, że będziemy tam mieszkać kilka lub kilkanaście lat a może będzie to nasze mieszkanie na zawsze. Zmiana stanu cywilnego, powiększenie rodziny lub nawet pojawieni się pupila znacznie wpłynie na nasze poczucie komfortu w zbyt małym mieszkaniu. Warto również, wziąć pod uwagę życie towarzyskie które nie raz wymaga dodatkowego łóżka, czyli czy będzie nam potrzebny pokój dla gości. Powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko nasz komfort tu i teraz, ale również plany i marzenia.

POWODY KTÓRYMI KIEROWALIŚMY SIĘ PODEJMUJĄC DECYZJĘ O ZAKUPIE MIESZKANIA

Ważne by w tym miejscu przypomnieć sobie w jakim momencie naszego życia podjęliśmy decyzje o kupnie lub zmianie mieszkania.
Czy było to przy kolacji kiedy stół okazał się za mały na wszystkie pyszności przygotowane przez żonę?
Czy może kiedy kolejny raz obudziłeś się z bólem pleców bo masz za małe łóżko a na większe nie ma miejsca?
Kiedy już przypomnimy sobie ten moment warto ustalić co chcemy zmienić i na czym nam zależy. Określić jakie pomieszczenia będą nam potrzebne. W przypadku kiedy ma to być pierwsze samodzielne mieszkanie lub dla osoby samotnej weźmy pod uwagę nasza przyszłość i fakt, że możemy tam spędzić tylko kilka lat po czym mieszkanie zostanie odsprzedane lub wynajęte. W tym wypadku należy wziąć pod uwagę lokalizację mieszkania. Podobnie jest w przypadku zakupu mieszkania pod inwestycję. Tutaj wszystko będzie zależało od zasobności portfela. Prawdą jest, że zarobić na wynajmie można bez względu na jego wielkość.

WIELKOŚĆ MIESZKANIA A FINANSE

Pieniądze – w zestawieniu z tematyką zakupy nieruchomości – zawsze stanowią jeden z najważniejszych i niejednokrotnie najsilniejszy  argument którymi się kierujemy. Powszechnie wiadomo jest, że im mieszkanie jest mniejsze, tym jest tańsze. Musimy jednak mieć na uwadze, że o cenie danego mieszkania decyduje nie tylko cena jego nabycia! Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że każdy kolejny metr kwadratowy  powierzchni więcej to większa przestrzeń do urządzenia, oświetlenia, ogrzania i posprzątania. Im większe mieszkanie, tym koszty  eksploatacyjne będą wyższe, duże mieszkanie zawsze będzie droższe w utrzymaniu      od małej kawalerki.

KOMFORT NASZEGO ŻYCIA

Mieszkanie jest dla człowieka jego własnym bezpiecznym miejscem, miejscem w którym może się wyciszyć, zrelaksować, odpocząć po trudach ciężkiego dnia oddawać się swoim pasjom a przede wszystkim oddawać się pielęgnacji relacji z bliskimi. Aby każdemu
z domowników żyło się komfortowo każdy musi mieć swój azyl. Dzieci muszą mieć swój kąt do zabawy, nauki, odpoczynku. Nie wolno zapominać o wspólnej powierzchni dla całej rodziny, może to być jadalnia lub kącik z telewizorem.
1 dziecko – 1 pokój
2 dzieci ale różnej płci – 2 pokoje
duża różnica wieku – osobne pokoje
Ważną sprawą jest również nasze zdrowie, więc należy pamiętać, że najzdrowszy sen możemy zapewnić sobie w osobnej sypialni
w której relaks zyska nowy wymiar.

Z reguły przyjmuje się, że mieszkania do 45mkw są komfortowe dla osób samotnych lub dla bezdzietnych par.
Rodzina 3 lub 4 osoba znacznie lepiej będzie czuła się w metrażu 60-70 mkw. W tym wypadku mieszkanie mniejsze również zda egzamin pod warunkiem dobrze wydzielonych pomieszczeń.
Mieszkania, o większej powierzchni niż 75 mkw. to rozwiązanie dobre dla rodzin wielopokoleniowych, lub dla osób, ceniących sobie wysoki standard życia.