Nowe ogłoszenia

Jak urządzić mieszkanie przyjazne dla zwierząt?

Jak urządzić mieszkanie przyjazne dla zwierząt?

Mieszkanie przyjazne dla zwierząt

Po zakupie mieszkania lub domu przychodzi czas na urządzanie. Urządzając mieszkanie bierzemy pod uwagę rady i pragnienia naszych bliskich ale czy myślimy o naszych czworonożnych przyjaciołach? No właśnie…. Często zapominamy, że ich komfort jest również bardzo ważny. W czasie urządzania mieszkania wzięcie pod uwagę potrzeb zwierząt nie tylko zadba o ich komfort i bezpieczeństwo ale także pomoże nam uniknąć przykrych niespodzianek. Należy rozważyć rozwiązania które pomogą nam w opiece nad pupilem jak i utrzymaniu porządku. W tym wpisie pomożemy Wam pozbyć się zmartwień związanych z miejscem dla czworonożnego członka Twojej rodziny.

Podłogi

Pierwszym ważnym punktem przy urządzaniu mieszkania jest dobór solidnej podłogi. W domu w którym zamieszka z nami nasz pupil musi być twarda podłoga, odporna na zarysowania. Delikatne parkiety i zwykłe panele niestety nie zdadzą egzaminu i zostaną szybko zniszczone przez małe pazurki. Zdecydowanie lepiej wydać więcej pieniędzy na trwalsze materiały takie jak dąb lub drzewa egzotyczne. Najlepszym rozwiązaniem mino wszystko będą kafelki.

Ważnym aspektem jest – LEGOWISKO

Legowisko to nic innego jak łóżko. Obecnie na rynku możemy znaleźć standardowe legowiska jak i legowisko będące modnym dodatkiem.
   

Wybór mebli dla zwierząt na rynku jest w tym momencie ogromy a nawet istnieje możliwość stworzenia legowiska zgodnie z własnymi upodobaniami. Ogromny wybór wzorów i materiałów sprawi, że możemy stworzyć legowisko ładne a zarazem takie na którym nie będzie zostawała sierść i inne zabrudzenia.

Dostęp do zakazanych miejsc

Mimo ogromnej miłości do naszego pupila musi znać on granicę jak dzieli go z domownikami. Jeżeli chcemy zakazać zwierzakowi dostępu do kuchni, salony czy gabinety warto zainstalować nieoszklone drzwi z okrągłymi klamkami. Jeżeli natomiast chcemy pupilowi zakazać wstępu na piętro lub zadbać o to by nie spadł ze schodów to idealnie sprawdzi się tutaj barierka zabezpieczająca schody dla dzieci. Przy wyborze bramki należy wziąć pod uwagę wielkość naszego pupila i sprawdzić wysokość bramki oraz odstęp miedzy szczebelkami.

Mieszkając w domu jednorodzinnym z ogrodzonym terenem warto pomyśleć o  umieszczeniu w drzwiach otworu z klapką, przez który zwierzak będzie sam mógł wyjść na zewnątrz.

Dom z ogrodem – jak zadbać

Szczęśliwi posiadacze pupili nie mogą dbać tylko o swój dom ale także o ogród. Ogród to miejsce gdzie nasz pupil będzie mógł uwolnić swoją energię na świeżym powietrzu.

Warto jednak zabezpieczyć nasz ogród przed niechcąco wyrządzonymi szkodami. Aranżując ogród możemy wyznaczyć część ogrodu
i nauczyć psa, by przebywał tylko w tej strefie. w tej
strefie musi być miejsce zacienione gdzie nasz pupil schowa się przed słońcem, jeżeli jest możliwość zbudowania osłoniętej wiaty to jest to najlepsze rozwiązanie uchroni pupila nie tylko przed słońcem ale również przed deszczem.