Nowe ogłoszenia

Mała łazienka z pralnią, jak to zorganizować?

Pralka – sprzęt AGD, jeden z najpotrzebniejszych do życia. Konieczny a zarazem zajmujący dużo miejsca.
Właściciele dużych mieszkań czy domów nawet nigdy by nie pomyśleli o problemie z ustawieniem pralki, niestety właścicielom małych mieszkań ten problem spędza sen z powiek.

Jak to było kiedy a jak jest dziś?

Moda na urządzanie pralni w łazience cieszyła się już bardzo dużą popularnością w poprzednim stuleciu. Stała ona najczęściej zaraz obok umywalki a naj wanna prezentowały się dumnie sznury do suszenia prania.

Cofając się w przeszłość przypomnimy sobie pralki typu „Frania” gdzie płukanie było osobną czynnością po zakończeniu prania. Zaraz po „Frani” nastał czas pralek wirnikowych.

Obecnie królują pralki automatyczne. Jest ich całe mnóstwo, różnią się wielkością, sposobem otwierania, a także funkcjonalnością, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi problemu.

W każdym domu to łazienka jest najlepiej wentylowanym pomieszczeniem, dlatego właśnie umieszczenie w niej pralki jest najlepszym pomysłem.

Pranie i suszenie zwiększa zawilgocenie łazienki, dlatego ważne by zastosować odpowiednie rozwiązań wentylacyjnych, które zapewnią prawidłowy przepływ powietrza. Ważnym aspektem są również drzwi łazienkowe – najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie drzwi stalowych, wyposażonych w kratkę wentylacyjną.

Stal, jest trwalszym materiałem od drewna, nie ulega wypaczeniu, można więc mieć pewność, że drzwi przez długi czas nie będą wymagały naprawy ani wymiany.

Jak wygospodarować miejsce na pralkę?

Wygospodarowanie miejsca na pralkę wbrew pozorom nie należy do łatwych zadań. Nie jest to szafka którą za chwilę będzie można przestawić.

Pozostawienie pralki jako urządzenia wolno często okazuje się pomysłem kiepskim ponieważ jest to mało estetyczne. Lepszym rozwiązaniem będzie zabudowanie pralki, umieszczenie w szafie, we wnęce lub tylko pod blatem. Nada to elegancji całemu pomieszczeniu. W małych łazienkach, każdy centymetr jest na wagę złota, dobrze jest wykorzystać również wolną przestrzeń nad pralką, montując tam półki lub szafkę z lustrem, w której można przechowywać służące do prania detergenty. Przy decyzji o zabudowie pralki warto wygospodarować miejsce na kosz z brudną bielizną.

Decydując się na zabudowę, najlepszymi modelami pralek są modele otwierane od frontu.