Nowe ogłoszenia

Najlepsze rośliny do domu

Rośliny to bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza, sprawiają one, że dom staje się o wiele bardziej przytulny. W latach 90 w każdym domu, na każdym parapecie ustawione było mnóstwo kwiatów doniczkowych. Grały rolę głównie ozdobną. Obecnie kwiaty możemy w domach spotkać we wszystkich pomieszczeniach.
W tym artykule zaprezentujemy kwiaty które dobrze czyją się w miejscach dobrze oświetlonych jak i tych zacienionych. Nie zapomnimy również o kwiatach dobrze wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie.

Kwiaty lubujące się w słońcu to:

 1. Kaktusy
 2. Aloes
 3. Grubosz
 4. Kalanchoe blossfeldiana
 5. Żyworódka pierzasta
 6. Wilczomlecz trójżebrowy
 7. Ananasowate
 8. Cibora zmienna
 9. Oleander
 10. Oliwka europejska

Idealne miejsce dla niech to wewnętrzny parapet lub podłoga przy dobrze nasłonecznionych dużych oknach.

Kwiaty doniczkowe cieniolubne to:

1. Zamiokulkas zamiolistny

2. Skrzydłokwiat

3. Wężownica gwinejska

4. Wężownica walcowata

5. Trzykrotka pasiasta

6. Bluszcz pospolity

7. Hoja

8. Aspidistra wyniosła

9. Cissus australijski

10. Cissus rombolistny

 

Idealnym miejscem dla tych roślin są łazienki z małym oknem lub pokoje z oknami wychodzącymi na północ. Egzamin zdają też na klatkach schodowych.

 

Oprócz funkcji ozdobnej jak już wspomnieliśmy kwiaty wpływają dobrze na nasze zdrowie i samopoczucie. Takimi kwiatami są:

 • aloes –  idealny natleniacz powietrza
 • szeflera, paproć – nawilżają powietrze poprzez uzupełnianie w powietrzu ilości jonów ujemnych,
 • difenbachia, figowiec benjamiński – rośliny te rozkładają większość szkodliwych substancji znajdujących się w powietrzu, również te rakotwórcze związki organiczne: amoniak, tlenek węgla, benzen, ksylen, trójchloroetylen, pięciochlorofenol.
 • bluszcz, paproć Nefrolepis, zielistka, Strengera Chlorophytum como sumdrzewka cytrusowe – idealnie wpływają na nastrójMamy nadzieję, że ten artykuł pomoże dobrać wam idealne kwiaty do waszych wnętrz i życia.