Nowe ogłoszenia

Pralnia domowa – czy to konieczne pomieszczenie w naszym domu? 

Pralka jest urządzeniem AGD które znajdziemy w każdym domu ale pralnię urządzają nieliczni.
Pralnia może być specjalnie wydzielonym miejsce w piwnicy lub łazience ale może również być urządzona jako samodzielne pomieszczenie znajdujące się najczęściej obok łazienki.
Przeniesienie koszy napranie, suszarki a nawet deski do prasowania wraz z praniem oczekującym na prasowanie do zamkniętego pomieszczenia pozwoli nam schować cały bałagan. Wystarczy zamknąć drzwi i nikt z gości nie będzie wiedział, że nie zdążyliśmy zrobić całego prania ani, że nasze ubrania zaraz po praniu nie zostały idealnie równo poskładane. Pamiętajcie mamy prawo nie mieć na coś czas czy po prostu siły czy ochoty.

Osobna pralnia pozwoli nam też na większy relaks w czasie przebywania w łazience. Perspektywa relaksującej kąpieli z płatkami róż w blasku świec i wiszącym nad głową praniem lub pralką która właśnie skończyła pranie i swoim alarmem domaga się się interwencji nie sprawi, że poczujemy się dobrze we własnym domu.

Jak zaaranżować pralnię?
Aby nasza pralnia była funkcjonalna i przestronna będzie nam potrzebna powierzchnia około 6-8m2. Na takim metrażu zmieścimy pralkę, suszarkę, deskę do prasowania, kosze z brudną bielizną. Warto zainwestować z meble robione na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli nam skrzętnie ukryć wiaderka, mopy i chemię potrzebną do prania. Obecnie na rynku prym wiodą pralko suszarki. Nie da się ukryć, że ich ceny nie należą do najniższych ale trzeba przyznać, że to świetne rozwiązanie przy małej przestrzeni. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest ustawieni suszarki na pralce ale w  tym przypadku musimy wziąć pod uwagę swój wzrost i to czy jesteśmy w stanie sięgnąć na tyle aby bez problemu wyciągnąć całe pranie z bębna.

W pralni musimy również zadbać o dobrą wentylację. Pralnia – tak jak łazienka – jest miejscem o podwyższonej wilgotności i dużych wahaniach temperatur. W utrzymaniu odpowiednich warunków pomoże drożna kratka wentylacyjna, podcięcie w drzwiach, a w trudniejszych przypadkach wentylator podsufitowy z czujnikiem wilgotności, tzw. higrostatem.
Świetnie jeśli w naszej pralni znajduje się okno.