Nowe ogłoszenia

Ucieczka z wielkiego miasta – czy to nadal modne rozwiązanie?

Mnóstwo osób mieszkających w zgiełku miasta, marzy o tym by uciec gdzieś na wieś gdzie nie będzie nieznośnych sąsiadów, ogromnych bloków, tirów i ruchliwych dróg… a widok z okna też nie zachęca do relaksu. Czas obecnie jest najcenniejszą walutą, ile moglibyśmy dać za to, żeby nasze dzieci zamiast bawić się na betonowych podwórkach między blokami mogły poczuć wolność wsi. Wolność i beztroskę i świeże powietrze. Czy nie patrzyłoby się nam lepiej na bawiące się czy jeżdżą na rowerach, rolkach, hulajnogach dzieci bez myśli w głowie, że wielki miejski ruch może spowodować wypadek

 

W obecnych czasach mieszkanie na wsi nie wiąże się już z całkowitym odcięciem się od życia towarzyskiego. Infrastruktura łącząca wieś z miastem jest bardzo rozbudowane. Obecna wieś nie jest już wsią jaką znamy ze lat naszej młodości, kiedy to zakupy w mieście wiązały się z całodniową wycieczką planowaną kilka dni. Zakupy również nie stanowią problemu, obecnie w każdej wsi znajduje się większy czy mniejszy sklep.

Nie do się ukryć, że życie w mieście kosztuje – i to nie mało. Podstawowe wydatki takie jak rachunki i wynajem mieszkania lub rata kredytu, paliwo, zakupu pochłaniają zazwyczaj pensję jednego z domowników a nierzadko nawet więcej. Większość mieszkańców miasta do tego przywykła i się z tym godzi. Warto przed ostateczną decyzją o wyprowadzce z miasta pojechać nawet na urlop na wieś i sprawdzić różnice cenowe.

Zakup nieruchomości znajdującej się na wsi będzie o wiele, wiele tańszy. Ceny za metr kwadratowy są zazwyczaj niższe o mniej więcej 900-1100 zł niższe.
Pamiętajmy, że kupując dom zyskujemy również swój własny kawałek ziemi.

 

Niestety mieszkanie na wsi ma również swoje minusy – małe ale jednak są.
Jeśli pracujemy w mieście utrudnieniem będzie codzienny dojazd do pracy i powrót z niej.

Nie da się ukryć, że żyjąc na wsi życie towarzyskie również bardzo się zmieni.

Wiele osób uważa, że przenoszą się na wieś tracą część swojej prywatności. W małych miejscowościach każdy zna każdego i wie o nim niemal wszystko, nawet pomimo mieszkania w dalszej odległości.
„Nowi” wzbudzają dodatkowe zainteresowanie.
W mieście jest inaczej, często sąsiedzi zza ściany są dla siebie całkowicie anonimowi.

Decyzja jaką podejmiemy, zależy tylko od nas samych.
Czy znajdziemy w sobie odwagę na przeniesienie się na wieś by zaznać spokoju czy jednak pogodzimy się ze zgiełkiem miasta – najważniejsze żebyśmy czuli się dobrze z decyzja którą podejmiemy.