Nowe ogłoszenia

Muzeum Polskiej Piosenki

W opolski Amfiteatrze Tysiąclecia mieści się jedno z najbardziej niepowtarzalnych miejsc w okolicy – jest to Muzeum Polskiej Piosenki.

Muzeum Polskiej Piosenki powstało 22 sierpnia 2016 roku.
Zbiory Muzeum prezentują historię rozwoju muzyki od lat 20 ubiegłego wieku aż do dnia dzisiejszego.

Jak Muzeum prezentuje swoje zbiory? W Muzeum zobaczymy dwie ściany multimedialne na których prezentowane są: urywki koncertów, teledyski, zbiory z prywatnych archiwów artystów, fragmenty programów telewizyjnych, reportaży. P wejściu do Muzeum każdy zwiedzający zestaw składający się ze słuchawek oraz audio przewodnika co pozwala na indywidualne zwiedzanie we właściwym dla siebie tempie. W ścianach zamontowane są również soczewki przez które patrząc można zobaczyć wybrane tło historyczne jednego z okresów muzycznych.

Największa atrakcją Muzeum niezmiennie są budki do nagrywania utworów. Po zakończeniu nagrania można je wysłać sobie ma maila. Jest to świetna pamiątka z udanego zwiedzania Muzeum Polskiej Piosenki.

Oprócz multimedialnych ścian w Muzeum znajdziemy również miejsce w całości poświęcone Festiwalom Opolskim.  Jest również miejsce w którym prezentowane są oryginalne stroje artystów Festiwali Opolskich w które można się wirtualnie przebrać.

W Muzeum Polskiej Piosenki odbywają się koncerty oraz spotkania z artystami które zawsze cieszą się ogromną frekwencją.

Muzeum Polskiej Piosenki organizuje spotkania edukacyjne dla szkół i przedszkoli.